Κανονισμός δηλώσεων μαθημάτων του Προπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών

Αφορά τους φοιτητές που εισήχθησαν το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021 και μεταγενέστερα

Η Συνέλευση του Τμήματος στη συνεδρίασή της αριθμ. 396/12-01-2023 αποφάσισε:

Οι φοιτητές/τριες του 1ου και 2ου εξαμήνου έχουν δικαίωμα να δηλώσουν τα μαθήματα του εξαμήνου τους.

Οι φοιτητές/τριες του 3ου εξαμήνου έχουν δικαίωμα να δηλώσουν τα μαθήματα του εξαμήνου καθώς και τα μαθήματα του 1ου εξαμήνου των οποίων η εξέταση δεν ήταν επιτυχής.

Οι φοιτητές/τριες του 4ου εξαμήνου έχουν δικαίωμα να δηλώσουν τα μαθήματα του εξαμήνου καθώς και τα μαθήματα του 2ου εξαμήνου των οποίων η εξέταση δεν ήταν επιτυχής.

Οι φοιτητές/τριες του 5ου εξαμήνου έχουν δικαίωμα να δηλώσουν τα μαθήματα του εξαμήνου καθώς και τα μαθήματα του 1ου και 3ου εξαμήνου των οποίων η εξέταση δεν ήταν επιτυχής.

Οι φοιτητές/τριες του 6ου εξαμήνου έχουν δικαίωμα να δηλώσουν τα μαθήματα του εξαμήνου καθώς και τα μαθήματα του 2ου και 4ου εξαμήνου των οποίων η εξέταση δεν ήταν επιτυχής.

Οι φοιτητές/τριες του 7ου εξαμήνου έχουν δικαίωμα να δηλώσουν τα μαθήματα του εξαμήνου, τα μαθήματα του 1ου και 3ου εξαμήνου καθώς και το Υποχρεωτικό μάθημα του 5ου εξαμήνου, των οποίων η εξέταση δεν ήταν επιτυχής.
Επίσης, δίνεται η δυνατότητα να δηλωθούν δύο (2) επιπλέον μαθήματα Επιλογής (συνολικά 5) των πινάκων 6, 7, 8.

Οι φοιτητές/τριες του 8ου εξαμήνου έχουν δικαίωμα να δηλώσουν τα μαθήματα του εξαμήνου, τα μαθήματα του 2ου και 4ου εξαμήνου καθώς και το Υποχρεωτικό μάθημα του 6ου εξαμήνου, των οποίων η εξέταση δεν ήταν επιτυχής.
Επίσης, δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό δήλωσης μαθημάτων των πινάκων 6, 7, 8.

Οι φοιτητές/τριες 9ου εξαμήνου και άνω μπορούν να δηλώσουν όλα τα οφειλόμενα μαθήματα Υποχρεωτικά και Επιλογής.