ΣΠΟΥΔΕΣΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣΠληροφορίες για τις μεταπτυχιακές σπουδέςΔιατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών "Γλώσσες, Επικοινωνία και Διοίκηση Υπηρεσιών Εκπαίδευσης στο σύγχρονο κοινωνικό, οικονομικό και τεχνολογικό περιβάλλον"

Το Τμήμα Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας συμμετέχει ως επισπεύδον Τμήμα στο Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών "Γλώσσες, Επικοινωνία και Διοίκηση Υπηρεσιών Εκπαίδευσης στο σύγχρονο κοινωνικό, οικονομικό και τεχνολογικό περιβάλλον". Στο Δ.Π.Μ.Σ. συμμετέχουν τα συνεργαζόμενα Τμήματα:

• Τμήμα Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας - Τομέας Γλωσσολογίας και Διδακτικής της Γλώσσας, Φιλοσοφικής Σχολής, Α.Π.Θ.
  • Τμήμα Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής, Φιλοσοφικής Σχολής, Α.Π.Θ.
  • Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών, Α.Π.Θ.

Το Δ.Π.Μ.Σ. χορηγεί:

•  Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης (Μ.Δ.Ε.) με δύο ειδικεύσεις:
       α) Διδακτική των Γλωσσών και Εκπαιδευτικές Τεχνολογίες σε Πολύγλωσσα και Πολυπολιτισμικά Περιβάλλοντα.
       β) Διοίκηση Υπηρεσιών Εκπαίδευσης σε  Πολύγλωσσα και Πολυπολιτισμικά Περιβάλλοντα.

Οι γλώσσες που υποστηρίζονται από το Πρόγραμμα είναι ελληνικά, αγγλικά, γαλλικά.

Για περισσότερες πληροφορίες, βλ. http://dpms.frl.auth.gr/

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 37 επισκέπτες και κανένα μέλος