Σεμινάριο με θέμα «Η δημιουργική γραφή στο μάθημα των Γαλλικών» / « L’écriture créative dans la classe de FLE »

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ & ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ - ΕΛΛΑΔΑ

ASSOCIATION DES PROFESSEURS DE LANGUE & DE LITTÉRATURE FRANÇAISES DIPLÔMÉS DES UNIVERSITÉS - GRÈCE
Μέλος της Διεθνούς Ομοσπονδίας Καθηγητών Γαλλικής και της Επιτροπής της Δυτικής Ευρώπης
Membre
de la FIPF et de la CEO

Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι,

Ο Σύλλογος Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας Πτυχιούχων Πανεπιστημίου (A.P.L.F.  DU), με έδρα τη Θεσσαλονίκη αναγγέλλει την πραγματοποίηση σεμιναρίου επιμόρφωσης, στο πλαίσιο του προγράμματος FIP 2015-2016, με γενικό θέμα: «Η δημιουργική γραφή στο μάθημα των Γαλλικών» / « L’écriture créative dans la classe de FLE ».

Το πρόγραμμα έχει εγκριθεί από τη Διεθνή Ομοσπονδία Καθηγητών Γαλλικής (FIPF) , επιχορηγείται μερικώς από την Ομοσπονδία και το Υπουργείο Εξωτερικών της Γαλλίας, και τελεί  υπό την αιγίδα του Γενικού Προξενείου της Γαλλίας στη Θεσσαλονίκη.

Εισηγήτρια:  Κα Ελένη Λατινοπούλου, καθηγήτρια Γαλλικής γλώσσας με μεταπτυχιακή ειδίκευση στη Διδακτική των Γλωσσών και της Γλωσσικής Επικοινωνίας του Α.Π.Θ.

Τίτλος εισήγησης : « Découvrir l’écriture créative dans la classe du FLE à travers le graffiti et le slam »

Την Παρασκευή 12 Φεβρουαρίου  2016, στο Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης,  από 17.00 έως 20.00.

Θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής.

Κατεβάστε από εδώ την αίτηση συμμετοχής

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 85 επισκέπτες και κανένα μέλος