ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΣΗΜΕΙΩΤΙΚΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΑΠΘ

Το Εργαστήριο Σημειωτικής της Φιλοσοφικής Σχολής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης σας προσκαλεί στην ομιλία και ανοιχτή συζήτηση με θέμα «Σημειωτική και Επιστήμες του Ανθρώπου» τη Δευτέρα 23 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 11.00-13.00 στο χώρο του Εργαστηρίου Σημειωτικής στο ισόγειο της Νέας Φιλοσοφικής Σχολής (πρώην αίθουσα Ζ).

Προσκεκλημένοι ομιλητές είναι η Ομότιμη Καθηγήτρια του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΑΠΘ Karin Boklund-Λαγοπούλου και ο Ομότιμος Καθηγητής του Τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΑΠΘ και Αντεπιστέλλον Μέλος της Ακαδημίας Αθηνών Αλέξανδρος-Φαίδων Λαγόπουλος.

Ο Αναπληρωτής Διευθυντής του Εργαστηρίου
  Ευάγγελος Κουρδής