Διατμηματικά μαθήματα ΚΔΞΓ ρωσικής, γερμανικής, γαλλικής γλώσσας (επίπεδα Α1-Β2)_ΕΕ 2017

Σας ενημερώνουμε ότι το Κέντρο Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών θα προσφέρει κατά το εαρινό εξάμηνο 2017, σε φοιτητές-τριες του Α.Π.Θ. διατμηματικά μαθήματα ρωσικής, γερμανικής, γαλλικής γλώσσας (επίπεδα Α1-Β2) όπως αναφέρονται στην εκάστοτε ανακοίνωση.

Επισημαίνουμε ότι στο τέλος του εξαμήνου θα διενεργηθούν εξετάσεις επίδοσης και θα σταλούν βαθμολόγια.

Δείτε εδώ τα προσφερόμενα μαθήματα:

Προετοιμασία φοιτητών για συμμετοχή σε πρόγραμμα ERASMUS+ σε γαλλόφωνα Πανεπιστήμια - Preparation in the French language for participating in ERASMUS+ Programmes (κωδικός: ΓΑΛ- ERASM)

Μαθήματα γερμανικής γλώσσας

Προετοιμασία φοιτητών για συμμετοχή σε πρόγραμμα ERASMUS+ σε γερμανόφωνα Πανεπιστήμια – Preparation in the German language for participating in Erasmus+ Programmes (κωδικός: ΓΕΡΜ-ERASM)

Προετοιμασία για την πιστοποίηση Test DaF που είναι απαραίτητη για μετάβαση για μεταπτυχιακές/διδακτορικές σπουδές σε γερμανικά Πανεπιστήμια – Preparation in the German language for participating in Test DaF exams: Transition for Master/PhD studies (κωδικός: ΓΕΡΜ-TESTDAF)

Μαθήματα ρωσικής γλώσσας και πολιτισμού (επίπεδο αρχαρίων) –Russian language and culture (level A1), κωδικός: ΡΩΣ-Α1Α

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 267 επισκέπτες και κανένα μέλος